U bent hier: Home  > Wonen en milieu  > Wonen en ruimtelijke ordening  > Leningen, premies en subsidies  > Energiezuinig-bouwen-verbouwen  > Dakisolatie en buitenmuren

Premies voor dak- en buitenmuurisolatie

Wat

Premie voor het plaatsen van dakisolatie met een minimum R-waarde van 3 m² K/W en buitenmuurisolatie met een minimum van 1,3 m² K/W in bestaande woningen. De premie is gekoppeld aan de premie van de netbeheerder en wordt toegekend onder dezelfde voorwaarden. De premie geldt zowel voor particulieren als voor openbare besturen, bedrijven en verenigingen.

Bedrag

  • 1,25 euro/m²

OF

  • 1,75 euro/m² (zelf geplaatst) of 2,25 euro/m² (geplaatst door aannemer) voor huurwoningen of als uw gezamenlijk belastbaar inkomen niet hoger ligt dan 35.630 euro voor een alleenstaande en 50.490 euro voor een gezin van minimum twee personen (aanslagjaar 2008 - inkomsten 2007). Deze bedragen worden verhoogd met 3.040 euro per persoon ten laste.

De premie bedraagt maximaal 400 euro.
Voor dakisolatie wordt de provinciale premie afgetopt op basis van het betaalde factuurbedrag en de premies van de netbeheerder en de Vlaamse overheid, zodat in totaal niet meer dan 100% van het factuurbedrag wordt gesubsidieerd.

Procedure

  • U dient een aanvraag in bij uw netbeheerder (EANDIS of PBE);
  • De netbeheerder doet controle en betaalt u de premie uit;
  • De netbeheerder bezorgt de lijst met de uitbetaalde aanvragen aan de provincie;
  • U ontvangt van de provincie een vooringevuld formulier;
  • U stuurt binnen een termijn van 3 maanden het formulier ondertekend terug, samen met de gevraagde bewijsstukken als u recht hebt op een verhoogde premie (kopie van het huurcontract of het aanslagbiljet van de belastingen);
  • De provincie betaalt u de premie uit.

Waar kan u terecht voor het aanvraagformulier?

Bij uw netbeheerder: