Home  > Onderwijs en vorming  > Volwassenenonderwijs  > Opleidingen en cursusaanbod  > HBO Openbare besturen  > D4 - Onderwijs en vorming

D4 - Onderwijs en vorming

Doelgroep

De doelgroep voor deze cursus bestaat ten eerste uit de personen, die de opleiding "Openbare Besturen" volgen. Dit zijn enerzijds personen die werken in de openbare sector en willen doorgroeien in hun functie, en anderzijds personen die een korte klantgerichte administratieve opleiding of bijscholing wensen. Ten tweede zijn ook personen, die kennis willen verwerven van onderwijs en vorming, welkom.

Doelstelling

U verwerft inzicht in de huidige onderwijsstructuur van Vlaanderen alsook kritische zin in actuele tendensen en knelpunten in het onderwijs. U leert gericht bronnenmateriaal opzoeken en raadplegen in verband met onderwijs (decreten, documenten). U leert een aantal begrippen van de onderwijswereld en de belangrijkste historische personen en gebeurtenissen inzake onderwijs. Verder komen ook de organisatie van het onderwijsbeleid, de structuur van onderwijs en vorming, het statuut van het onderwijspersoneel en de rechten en plichten van leerlingen en cursisten aan bod.

Vereiste voorkennis

Er is geen specifieke vereiste voorkennis vereist

Inhoud van de module

• Algemene inleiding met basisbegrippen en historisch overzicht;
• Onderwijsbevoegdheid (Europese invloed, het federaal beleidsniveau en de onderwijsbevoegdheid van de gemeenschappen);
• Vlaams onderwijsbeleid (centraal en lokaal - gemeenschapsbeleid, beleidsvorming, beleidsuitvoering, beleidscontrole, beleidsadvies, netgebonden beleid, inrichtende macht/schoolbestuur, gemeenschapsonderwijs, gesubsidieerd vrij onderwijs, gesubsidieerd officieel onderwijs en onderwijskosten of betoelaging);
• Organisatie en structuur van onderwijs en vorming met onderliggende basisprincipes;
• Onderwijsloopbaan;
• De rechten en plichten van leerlingen en cursisten;
• Actuele thema's met betrekking tot het onderwijs en visie op het onderwijsbeleid.

Cursusmateriaal

Eigen cursus

Evaluatie

Voor het afsluiten van de module is er een evaluatie voorzien. Ze bestaat uit 3 pijlers:
- permanente evaluatie (20%);
- opdracht portfolio (30%);
- opdracht en presentatie (50%).

Duur

40 lestijden

Prijs

Indien u niet in aanmerking komt voor een vrijstelling van inschrijvingsgeld, dan bedraagt de kostprijs voor deze module 40 euro.
Cursus: gratis, wordt via het leerplatform Smartschool ter beschikking gesteld.

Plaats en datum

Campus Leuven.
De data van de cursus staan op het lesrooster van het HBO vermeld.
Ze wordt in gecombineerd onderwijs aangeboden (25% afstandsonderwijs, 75 % contactonderwijs).

Extra informatie

Contact

CVO De Nobel Leuven, tel. 016-20 18 19, cvodenobel@vlaamsbrabant.be

Verwante pagina's